Про те, що відповідно до статті 24 ЗУ «Про відпустку», працівникові зобов’язані виплатити грошову компенсацію за весь невикористаний ним час щорічної відпустки, безпосередньо в день звільнення, пише «НБН», посилаючись на пояснення юриста Вікторії Гусакової, опубліковане у виданні «На пенсії».
У разі, якщо працівник у день звільнення був відсутній на робочому місці, вищевказані суми виплачуються не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим вимоги щодо розрахунку: у кожній виплаті зазначається її тип — основна/додаткова зарплата, заохочувальна/компенсаційна виплати, та інші, на які працівник має право за умовами трудового договору або відповідно до законодавства, про що роботодавець зобов’язаний письмово повідомити в день їхнього нарахування. Крім того, у разі виникнення спірної ситуації щодо розміру сум, належних працівникові після звільнення, роботодавець зобов’язаний у належний строк виплатити суму, яку він не оскаржує.
попри на норми трудового законодавства, йому не видали наказ про звільнення або трудова книжка не оформлена відповідним чином. Також, якщо особа працює, за її бажанням частина щорічної відпустки (не менше ніж 24 дні щорічно) може замінюватися грошовою компенсацією.
Раніше ми писали про те, що в НБУ зробили прогноз щодо зростання зарплат.