Про те, що в нашій країні до так званих «факторів впливу» на індекс інфляції на тлі війни додався ще один — сезонність, пише «НБН», посилаючись на «Огляд інфляції», опублікований на офіційній сторінці Мінекономіки України.
Згідно з даними економічного відомства, несуттєве вересневе зростання цін було спричинене сезонними передумовами (переважно — внаслідок подорожчання освітніх послуг, включно із закупівлею одягу та взуття на новий період). При цьому, на внутрішньому ринку продовольства, навпаки, фіксувалася дефляція (через надходження агропродукції нового врожаю), що частково компенсувала інфляційний компонент в окремо взятих сферах послуг/ринку непродовольчих товарів.
У Мінекономіки додали — далі динаміка споживчих цін напряму залежатиме від форс-мажорної складової, і, в разі її відсутності, або ж за вельми незначного її рівня (за умови збереження фактора сезонності), темпи зростання цін збережуться в діапазоні, характерному для довоєнних років.
Аналітики Мінекономіки підкреслили:
З початку року споживча інфляція становить 3 відсотки, а річні темпи сповільнилися до 7,1 відсотка [замість вересневих 8,4 відсотка].
Раніше ми писали про те, що в НБУ оновили прогноз-2024, заснований на інфляційних очікуваннях бізнесу.