Про те, що згідно з експертною оцінкою представників нижньої палати парламенту ФРН (Бундестагу), перекидання сухопутних підрозділів певної держави-члена НАТО на територію України автоматично не зробить усі інші країни-партнери Північноатлантичного Альянсу сторонами війни з РФ, пише «НБН», посилаючись на матеріал DPA.
На думку експертів, за сценарію, в якому окрема країна, що є членом Альянсу, ухвалила рішення діяти самостійно, тобто вийшовши за межі заздалегідь узгодженої операції НАТО, проігнорувавши всі структури командування цього оборонного блоку, то «ані НАТО загалом», ані інші держави-партнери, не зможуть опинитися «сторонами конфлікту».
Зокрема, якщо з якоїсь причини армія держави-партнера Альянсу (наприклад, Франції) зайшла в Україну, де вдалася до «колективного права на самооборону» (згідно зі статтею 51 «Статуту ООН») на боці Києва в поточній війні, і потім піддалася нападу з боку РФ в момент проведення бойових дій, це не може виявитися сценарієм, передбаченим статтею 5 «Договору НАТО» (агресія проти країн-членів Альянсу/військ на/над їхньою територією).
Утім, якщо путінські війська наважаться завдати удару по цілях, розташованих у Франції, то це вважатиметься потраплянням під 5 статтю «Договору НАТО», і всі члени Альянсу відповідатимуть належним чином.
Раніше ми писали про те, що адмірал НАТО Бауер називав ключову фобію Путіна, через яку РФ розв’язала війну проти України.