Про те, де в Євросоюзі українські біженці зможуть відшукати максимально невибагливі умови працевлаштування, пише «НБН», посилаючись на матеріал інтернет-платформи EnableMeUkraine.
Наприклад, уряд Німеччини істотно спростив критерії працевлаштування, і в цій країні біженці мають право на роботу після закінчення 6 місяців перебування. Крім того, відкрито безліч вакансій, які не потребують знання німецької мови для працівників складів/виробництв, водіїв, будівельників, обслуговуючого персоналу, прибиральників і «доглядальниць». При цьому, в Нідерландах без знання мови візьмуть лише підсобниками на виробництво, запропонують збирати врожай або попрацювати в теплицях.
У Норвегії також пом’якшили вимоги до українців, які зможуть працевлаштуватися зварювальниками, будівельниками, працівниками на виробництві або водіями, за середньої заробітної плати від 2 500 до 4 000 євро на місяць. У Франції, здебільшого, пропонують вакансії в секторі агрогосподарства або роботу з технікою, але при середній зарплаті від 12 до 16 євро/годину, слід заздалегідь оволодіти французькою мовою.
У Польщі, традиційно, безліч місць для українців в обслуговуванні готельно-ресторанного бізнесу та у сфері будівництва. Крім того, полякам потрібні висококваліфіковані викладачі та медпрацівники, яким необхідно підтвердити свій український диплом через Міносвіти Польщі.
Раніше ми писали про те, що в Польщі анонсували введення обов’язкового навчання дітей-біженців з України в місцевих школах.