Про те, що насправді вищевказаний документ спрямований на надання протидії так званим «примусовим заходам», що, судячи з усього, має показати країнам Заходу — Москва зберігає деякий вплив у Західній півкулі, пише «НБН», посилаючись на Інститут вивчення війни (ISW).
Аналітики ISW помітили — і Каракас, і Москва оприлюднили «напрочуд обмежені деталі», що стосуються нюансів меморандуму: у МЗС Венесуели оголосили про угоду у своїх акаунтах у соцмережах 11 червня, проте видалили цю інформацію зі своєї офіційної сторінки, тоді як МЗС РФ заявило про зустріч Лаврова та Гіля 11 червня, але не приховувало відомостей щодо документа до 25 червня. При цьому, і самі пункти меморандуму про взаєморозуміння вельми нечіткі.
Експерти Інституту вивчення війни впевнені — зацікавленість у РФ у посиленні співробітництва з Венесуелою цим новим меморандумом про взаєморозуміння, насправді націлена на передачу російських наративів про «новий багатополярний світ» державі, яка раніше не ототожнювала себе з «русcким миром».
Раніше ми писали про те, що в ISW пояснювали, на кому лежить відповідальність за загибель людей на пляжі в Севастополі.