Про те, що наразі в Північноатлантичному Альянсі активно обговорюють пропозицію Столтенберга, однак стикаються зі скептичною думкою деяких країн-членів, пише «НБН», посилаючись на матеріал Bloomberg.
Зокрема, кілька держав-союзників по Альянсу відмовляються взяти на себе належні зобов’язання в рамках конкретних багаторічних видатків на надання військової допомоги Україні, оскільки остерігаються формалізувати домовленості певними цифрами й мають намір «просто» пообіцяти не припиняти надавати підтримку Києву на поточному рівні.
Крім того, побоювання незазначених країн-членів НАТО викликані тим, що стануть відомі точні цифри регулярних внесків, тобто буде розкрито інформацію щодо справжнього обсягу їхнього фінансування України.
Також, всупереч тому, що безліч деталей все ще перебуває на стадії узгодження, насамперед — «бухгалтерського обліку», партнери, судячи з усього, укладуть угоду щодо України, якщо дані 40 млрд євро віднімуть із наявних зобов’язань членів НАТО виділяти не менше 2 відсотків ВВП на оборону.
Раніше ми писали про те, що Лондон намагається переконати Вашингтон і Берлін запросити Україну в НАТО на липневому саміті.