Як інформує «НБН» із посиланням на матеріал «УНІАН», від Василя Андрусяка, який є партнером MORIS і керівником практики податкового права, пролунало пояснення — «де-юре» 2 000 гривень на рік, — сума, що не підлягає оподаткуванню (згідно з нормами чинного законодавства — 25 відсотків від «мінімалки» у 8 000 гривень).
У перспективі, держава повинна стягувати податки з усіх переказів на картку, що перевищують 2 000 гривень, але з урахуванням поправки на те, чи є ці гроші доходом. Також, фізособі можна не платити податки, якщо кошти позичили, або гроші стали подарунком від членів сім’ї 1-2 ступенів споріднення.
Утім, якщо особа, яка перерахувала кошти, не є родичем, і як подарунок «скине» на картку щонайменше 100 000 гривень, то одержувач буде зобов’язаний заплатити податки, бо отримав дохід.
Загалом, для будь-якого різновиду доходів, українським законодавством передбачена базова ставка:
- податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) — 18 відсотків;
- військовий збір — 5 відсотків.
Подарунки, зроблені далекими родичами або знайомими, зачіпають знижену ставку ПДФО в 5 відсотків, але, якщо не підписати та нотаріально не завірити договір дарування, податківці трактуватимуть перераховані кошти як «інший дохід», з якого слід відрахувати на користь держави 18 відсотків.
Раніше ми писали про те, як зросли зарплати українських чиновників у 2025 році.