Як інформує «НБН» із посиланням на матеріал «BBC-Україна», від очільника оборонного комітету парламенту Олександра Завітневича пролунало пояснення — під час обговорення зазначеного документа опускають слово «демобілізація», оскільки цей термін, апріорі, не застосовується в період дії воєнного стану.
Виходячи зі слів Завітневича, під час дискусій щодо ухвалення законопроєкту, лише порушуються питання, що стосуються скорочення термінів служби. Зокрема, пропонується введення 6-місячних або річних відпусток для захисників, — «щоб людина, як мінімум, відновилася».
Також законодавці зачіпають тематику обов’язковості проходження курсів відновлювальної допомоги: йдеться про оцінку морально-психологічного стану бійців ЗСУ, а також виявлення супутніх хвороб, зокрема, через наслідки поранень.
Нардеп додав — усе зазначене обговорюється з Міноборони та Генштабом, але слід враховувати вплив інтенсивності бойових дій на передовій в Україні.
Таким чином, лише якщо в України буде резерв сил, наприклад, у 10 000 підготовлених осіб, тоді ідентичну чисельність особового складу можна «відправити з фронту». При цьому, Генеральний штаб не надає інформації, чи мають у своєму розпорядженні ЗСУ таку кількість людей, тобто розгляд законопроєкту про мобілізацію в короткостроковій перспективі — малоймовірний.
Раніше ми писали про те, що в ЗСУ різко висловлювалися про «парадне перемир’я» Путіна.