Історичний район Києва потроху схожий на різні місця світу. Йому є чим здивувати не лише туристів, а й мешканців столиці. Про це і не тільки сьогодні розповідає My-Kiev.com.
Тут Володимир хрестив Київську Русь
Князь Володимир хрестив киян на річці Почайні на Оболоні. За переказами, це сталося в тому місці, де Почайна впадала в Дніпро. З того часу річку стали порівнювати з річкою Йордан.
Але мало хто знає, чому для хрещення мешканців Київської Русі князь Володимир обрав саме Оболонь.
Справа в тому, що там знаходилися капище «художнього бога» Велеса — божества родючості, достатку та домашніх тварин. Тут стояли й інші язичницькі боввани, тому Володимир вирішив завдати удару в серце язичництва. В результаті підручні князя викинули статуї старих богів у вільне плавання Дніпром.
Куди зник Йорданський монастир на Оболоні
На Оболоні знайшли залишки найдавнішої церкви святого Миколи Йорданського. На думку істориків, церква була побудована в XI–XII ст. Деякі історики вважають, що на її обійсті було поховано князя Аскольда.
У 1616 році на цьому місці заснували Йорданський монастир святого чудотворця Миколая. Наприкінці 18 століття у цьому монастирі жило близько 200 черниць. Однак у 1787 році імператриця Катерина ІІ закрила Йорданський монастир.
У 1821 році тут сталася пожежа, яка знищила майже всі монастирські будівлі. Збереглися лише дзвіниця та трапезна. На місці колишньої трапезної у 1884 році збудували Димитріївську церкву, яку кияни за звичкою називали Йорданською.
Звідки взявся Оболонський скарб
У 19 столітті на Оболоні кілька разів знаходили скарби. Найвідоміший скарб, названий Оболонським, викопали 1876-го під час земляних робіт в одному з маєтків. Точна адреса цієї садиби, на жаль, не збереглася.
Знахідка складалася майже з 200 бронзових римських монет III століття. Невеликі скарби монет того ж часу знаходили на сусідньому Подолі. Клад міг сховати один із воїнів причорноморського племені після походу до Малої Азії 264-го або місцевий купець.
Що спільного у Оболоні та Брукліна
Оболонь іноді називають київським Брукліном. Їхня схожість не тільки в тому, що обидва райони — спально-сімейні та престижні. Головне, чим Оболонь нагадує найгустонаселеніший район Нью-Йорка, — безліч водойм.
Бруклін омиває Атлантичний океан, затоку Нероуз, річки Іст-Рівер та Гудзон. Коли дивишся на Оболонь з її краєвидами на Дніпро, Київським морем, Міністерськими озерами та цілим комплексом озер, що залишилися від давньої Почайни, справді бачиш щось схоже.
Ще Оболонь і Бруклін схожі великою кількістю мальовничих парків. На острові Лонг-Айленд зустрічаються лісопарки, що нагадують нашу Пущу-Водицю, з фауною. При відкритті парку Наталка на Оболоні київський мер Віталій Кличко спеціально наголосив, що він дасть фору центральному нью-йоркському парку.
Автор: My-Kiev.com