Про те, що відповідні поправки до норм законодавства, які стосуються перебування громадян інших держав у Німеччині, ухвалили 1-го листопада поточного року, пише «НБН», посилаючись на матеріал Deutsche Welle.
Зокрема, особам із відтермінованою депортацією з Німеччини видаватимуть дозвіл на працевлаштування, а обмеження на роботу для біженців, що залишаються в пунктах первинного приймання мігрантів, знімуть протягом півроку (раніше було 9 місяців). Крім того, внесуть зміни до положення щодо фінальної дати для трудових відносин, як чинника, що впливає на отримання дозволу на перебування — така опція в довгостроковій перспективі стане доступна всім, хто в’їхав до ФРН до кінця минулого року.
Також, розглядається питання про працевлаштування українців, які вважали за краще переїхати в Німеччину після повномасштабного вторгнення РФ: для інтенсифікації інтеграції десятків тисяч громадян нашої країни на ринку праці ФРН, будуть послаблені запити до знання німецької мови з одночасною пропозицією додаткового навчання.
Передбачається, що всі вищеописані нововведення викликані тим, що з понад 1 млн українців, які виїхали в Німеччину, працездатними є 52 відсотки (зайнято близько 196 700 осіб, але щонайменше 42 000 з них влаштовано на роботах, із яких не сплачуються внески на соцстрахування).
Раніше ми писали про те, скільки коштів із соцдопомоги можуть заощадити українські біженці в Польщі та Німеччині.