В ISW спрогнозували наслідки загибелі президента Раїсі для Ірану

У вашингтонському Інституті вивчення війни прогнозують тяжкі наслідки для зміни іранського верховного лідера у зв'язку із загибеллю глави держави Ібрагіма Раїсі в авіакатастрофі.

Ібрагім Раїсі

Фото – kremlin.ru

Американські аналітики у своєму звіті спрогнозували наслідки загибелі глави держави в авіакатастрофі для Ірану. Експерти ISW вважають, що раптова смерть Ібрагіма Раїсі матиме тяжкі наслідки для передачі влади верховного лідера в країні, інформує «НБН».

В аналітичному матеріалі наголошується, що глава держави Ібрагім Раїсі був одним із головних кандидатів на посаду верховного лідера, яку зараз обіймає Алі Хаменеї.

Аналітики звернули увагу на те, що верховний лідер п’ять років тому призначив Раїсі на посаду керівника судової системи та підтримував його на виборах президента у 2021 році.

Експерти ISW вважають, що наступні кілька днів після загибелі іранського президента можуть змінити найближчу та довгострокову динаміку режиму в державі, зокрема наступність верховного лідера.

Водночас, раптова смерть соратника Путіна не змінить режим Тегерана, який спрямований на консервативну політику всередині країни та більш агресивну політику в регіоні.

Нагадаємо, в Ірані підтвердили загибель президента та керівника МЗС країни в авіакатастрофі.

Exit mobile version