За даними Radio Prague International, прем’єр Чехії надіслав главі уряду Словаччини листа, в якому закликав Братиславу до спільних дій проти агресії РФ щодо України, а також нагадав про спільний історичний досвід російської окупації, інформує видання «НБН».
Представник Праги закликав Фіцо не блокувати нові санкції ЄС проти країни-агресорки. За його словами, така політика Братислави лише ізолює Словаччину, яка повинна співпрацювати з іншими державами у рамках НАТО та Євросоюзу.
Глава уряду Чехії розраховує на те, що Словаччина як найближчий партнер перегляне свою позицію щодо обмежувальних заходів проти РФ і допоможе зберегти єдність демократичного світу.
Нагадаємо, Єврокомісія 10 червня представила 18-й пакет санкцій проти РФ, який відмовилися підтримувати Будапешт та Братислава.
Як повідомляли ЗМІ, під час телефонної розмови глава Кремля Володимир Путін повідомив лідеру американців Дональду Трампу про плани РФ щодо активізації наступу в Україні на наступні 60 днів.