У своєму блозі в Instagram лікар розповіла, що однією з головних причин емоційного переїдання є гормони, зокрема, гормон стресу – кортизол, який організм виробляє у стані фізичної чи психологічної напруги, інформує «НБН».
Часто звичка заїдати неприємні емоції формується в дитинстві, коли за успіхи дитині дають щось смачненьке і він звикає, що при прикрощі потрібно порадувати себе улюбленою їжею.
Справжній голод розвивається поступово, вам загалом хоче їсти, а не з’їсти щось конкретне. Емоційний голод приходить раптово і вам хочеться певні продукти чи страви.
Щоб визначити тип голоду, потрібно не автоматично простягати руку до смачненького, а поміркувати, чи справді ви голодні, що проявляється у відчутті порожнечі та дискомфорту в животі. Емоційний голод не проходить відразу після звичайного прийому їжі, навіть якщо ви ситі, все одно хочеться щось смачненьке.
Боріться зі стресом за допомогою активності, яка стимулює вироблення серотоніну – прогулянки, танці, заняття йогою, співи, масаж, малювання, в’язання тощо. Також добре частіше обіймати близьких людей, гладити свійських тварин. Коли вам захочеться їсти, займіть себе чимось із цього списку, головне знайти захоплюючу дію.
Раніше дієтолог розповіла, що потрібно їсти, аби «обдурити» шлунок і не переїдати.