Керівник Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург пояснила, що робити, щоби не отруїтися їжею.
Фахівець нагадала, що через вживання зараженої їжі, води, через брудні руки, предмети побуту та під час купання у забруднених водоймищах передаються кишкові інфекції, інформує «НБН» з посиланням на офіційний портал Києва.
Гінзбург зазначила, що убезпечити себе від отруєння можна виконанням найпростіших рекомендацій. Не забувайте мити руки після відвідування туалету, а також перед приготуванням їжі, продезінфікуйте поверхні, на які ви класти продукти. Слідкуйте, щоб на кухню не потрапляли комахи, гризуни та інші тварини.
Важливо завжди відокремлювати сиру їжу від готової, зокрема сире м’ясо і морепродукти, зберігайте їжу в закритому посуді. Також використовуйте окреме кухонне приладдя для обробки сирих продуктів.
Продукти необхідно ретельно піддавати термічній обробці, особливо морепродукти, м’ясо, яйця, а також прогрівайте приготовлені страви.
Не залишайте їжу за кімнатної температури на довше, ніж дві години, не зберігайте її занадто довго, навіть у холодильнику. Розморожування продуктів не слід робити за кімнатної температури. Подавайте страви на стіл гарячими.
Звертайте увагу на свіжість та якість продуктів, використовуйте лише очищену чи чисту воду. Ретельно мийте овочі та фрукти.
Раніше експерти розповіли, які продукти потрібно прибрати з дитячого раціону і яка їжа може викликати у дитини отруєння.