Лікувальні коноплі – чи стане вона легальною в Україні?

У рослинах конопель міститься КБД – це речовина, яка не забезпечує психоактивного ефекту.

Воно має терапевтичну дію, тому активно використовується для лікування дітей та дорослих. Ефект, який цікавий людям, які віддають перевагу рекреаційному використанню конопель, гарантує ТГК, заборонене в Україні. Проте, вчені наполягають на тому, що цей каннабіноїд також корисний. Він є природним знеболюючим, і в порівнянні з опіатами не схильний викликати залежність. Крім того, допомагає покращити самопочуття онкохворим та нормалізувати апетит.

В українському МОЗ пропонують розділити ТГК і КБД-коноплі, що містять, щоб легалізувати останню. Передбачається, що буде встановлено обмеження для концентрації ТГК у продукті, але повністю виключатися не буде. Для медичних цілей коноплі вирощуватимуть на полях, під контролем правоохоронних органів. Сорти з вищим ТГК, які теоретично можуть викликати психоактивний ефект – у закритих лабораторіях.

У МОЗ гарантують, що насіння та препарати з каннабіноїдами підлягатимуть обов’язковій сертифікації, відпускатимуться виключно за електронним рецептом. Планується повний контроль над обігом конопель, маркування кожної партії оригінальним штрихкодом та відстеження її використання через реєстр.

Часткова легалізація

25 жовтня 2020 року було проведено загальнонаціональне опитування щодо підтримки легалізації коноплі для лікування тяжкохворих. 64,88% опитаних вважають, що такі лікарські препарати мають бути доступні пацієнтам, які їх потребують. А вже 7 квітня уряд частково легалізував коноплі, виключаючи із заборонених деяких препаратів на основі канабіноїдів. До списку потрапили набінол (знеболюючий, протиблювотний засіб) та набіксимолс (спрей проти спазмів, біль при розсіяному склерозі).

Хто зможе отримати електронний рецепт?

Раніше коноплі використовували переважно для лікування онкохворих пацієнтів, людей, які страждають від епілепсії. На сьогодні медикаментозної терапії каннабіноїдами потребують люди з психічним здоров’ям, що похитнулося. Чи зможуть вони отримати електронний рецепт? Все залежить від того, наскільки прогресивними виявляться погляди їхнього лікаря. Без рецепта зберігати коноплі небезпечно – це може призвести до настання кримінальної відповідальності та штрафів.

Прихильники декриміналізації конопель виступають за те, щоб на законодавчому рівні було створено норми, які скасовують відповідальність за зберігання конопель за наявності певних захворювань. Міністерство охорони здоров’я пропонує виключити рослину з переліку небезпечних наркотичних засобів та перенести його до списку речовин із контрольованим обігом. Цілком можливо, що з часом коноплі втратять статус наркотику і сприйматимуться як лікарська рослина.

Джерело: https://dubaseed.com/ua/sativa 

Exit mobile version