Трансуретральна резекція простати – оперативне втручання, спрямоване видалення гіперплазії передміхурової залози (аденоми). Особливістю операції є доступ до уражених тканин через уретру, за рахунок чого не потрібно виконувати надрізи на тілі, а потім накладати шви.
Такий формат хірургічного втручання значно полегшує відновлення пацієнта. Видалення тканин виконується без крововтрати та ризику інфекційного ураження. Тому варіант є одним з найбільш ефективних та поширених у сучасній медичній практиці.
Коли виконується процедура
До трансуретральної резекції вдаються при підтвердженні діагнозу «аденома простати» – розростанні залозистих та сполучних тканин передміхурової залози, що має доброякісний характер. Незважаючи на відсутність онкологічної природи захворювання, аденома значно погіршує життя чоловіка та потребує негайного втручання.
Резекція передміхурової залози виконується у таких ситуаціях:
- обсяг простати в межах 60-80 квадратних сантиметрів;
- сечовипускання стає ускладненим і болючим, а струмінь сечі – млявим, нерівномірним;
- у сечі виявляються домішки крові.
Консервативні методики не допоможуть вилікувати аденому простати, але в цьому немає потреби. Трансуретральна резекція дозволить дбайливо видалити змінені тканини, зберігаючи при цьому статеві функції чоловіка. Гіперплазія передміхурової залози – не вирок, а патологія, що цілком виліковується.
Як відбувається оперативне втручання
Трансуретральна резекція включає виконання таких дій:
- розміщення пацієнта на кушетці у зручному положенні на спині;
- введення обраного варіанта анестезії – місцевої чи загальної;
- введення через уретру резектоскопа з освітлювальною системою, мініатюрною камерою та електричною петлею для безкровного руйнування патогенних тканин;
- виявлення тканин, що розрослися, та їх резекція;
- видалення патологічних тканин через сечівник;
- перевірка стану пацієнта та виведення резектоскопа з організму.
Проведення процедури не займає багато часу, а після неї пацієнту встановлюють катетер для спорожнення та промивання сечового міхура. Проте вже за три дні катетер може бути вилучений, а чоловік вирушає додому для подальшого відновлення. Йому необхідно приймати призначені лікарем антибактеріальні препарати, обмежити підйом ваг, пити близько 2-3 літрів води на добу.
Післяопераційне відновлення передбачає дотримання дієти з відмовою від жирної, солоної, копченої та гострої їжі. При правильно обраній техніці втручання та грамотному відновленні функціональність простати швидко відновлюється за відсутності рецидивів хвороби.
Джерело: сайт bilyak.com.ua.