У чому особлива привабливість зазначених сучасних армійських комплексів, пише «НБН» з посиланням на матеріал «Bloomberg».
Поки що в Пентагоні офіційно не визнають, що відправлятимуть модифікований варіант боєприпасу прямої дії, вироблений компанією «Boeing Co.», оскільки дотримуються певних заходів оперативної безпеки. Зараз у США заявляють виключно про постачання «високоточних авіаційних боєприпасів» у рамках нового пакету на 1,85 мільярда доларів, про який оголосили у вівторок, 21-го грудня.
Втім, кілька джерел інформації, тісно пов’язані з цим питанням, підтверджують підготовку до перекидання в Україну саме покращеного «JDAM» – боєприпасу підвищеної дальності дії, також відомого як «Jdam-ER».
Переваги «Jdam-ER»: дальній радіус дії в сукупності з GPS-наведенням та здатність вражати цілі на збільшеній відстані. Комплекс «Jdam-ER» може встановлюватися й на звичайні некеровані бомби вагою від 225 до 910 кілограмів. Відразу після скидання цей боєприпас розкриває крила, що дозволяє йому пролітати близько 72,5 кілометра, тобто втричі більше, якщо порівнювати з радіусом ураження оригінальної зброї.
Можна підсумовувати, пославшись на Ребекку Грант, спеціаліста з систем ВПС і водночас президента «IRIS Independent Research»:
«ці комплекти збільшеної дальності значно підвищать точність стрілянини, навіть з використанням наявних запасів застарілих боєприпасів».
Раніше ми писали, навіщо Путін наказав запустити балістичну ракету «Сармат» під час візиту Байдена до Києва.