ВРУ ухвалила новий закон про мобілізацію: що змінилося для українців

У четвер, 11 квітня, ВРУ ухвалила новий закон про мобілізацію, за відповідне рішення проголосували 283 нардепи. Документ передбачає зміни у процедурі призову громадян у ЗСУ.

ЗСУ

Фото – tro.mil.gov.ua

До нового мобілізаційного законопроекту, який сьогодні було ухвалено Верховною Радою без норми про демобілізацію, було внесено 31 правку, інформує «НБН» з посиланням на видання «РБК-Україна».

Новий документ передбачає введення базової військової служби строком на 3 місяці у військовий та 5 місяців у мирний час. Громадяни молодше 24 років мають право обрати рік та період проходження служби. Окрім цього, з 2025 року загальновійськова підготовка стане елементом навчання у навчальних закладах.

Нові правила дозволять військовозобов’язаним оновити особисті дані без візитів до ТЦК – у ЦНАПі чи в особистому електронному кабінеті призовника, військовозобов’язаного чи резервіста. Такі громадяни за кордоном мають дистанційно оновити персональні дані у ТЦК протягом 60 днів за допомогою телефонного дзвінка, через електронну пошту чи е-кабінет.

Як і раніше, люди з інвалідністю, а також звільнені з полону мають право на демобілізацію. Громадяни, визнані обмежено придатними до служби у ЗСУ, мають повторно пройти ВЛК. Українці, які отримали ІІ – ІІІ групу інвалідності після 24 лютого 2022 року, крім захисників, проходитимуть повторний медогляд для визначення придатності до служби.

Тепер поліцейські, представники ТЦК чи ДПСУ під час перевірки документів в українців віком від 18 до 60 років фіксуватимуть відповідний процес на фото чи відео. Громадяни повинні мати при собі військово-обліковий документ та на вимогу показати його.

Раніше командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Павлюк висловився про мобілізацію та ухилення від ТЦК.

Exit mobile version