Якщо вибираєте якісні Bluetooth навушники Apple Airpods, Samsung Galaxy Buds або дешевші OPPO Enco Buds, зможете підключати їх до смартфону, MP3 плеєра або навіть ноутбука для проведення онлайн-конференцій. Однак, яким би дорогим і функціональним був гаджет, користувач може зіткнутися з природним погіршенням якості звучання і зниженням гучності. Чому це відбувається та як виправити.
Навушники тихо звучать. Можливо їх потрібно почистити?
Одна з найбільш очевидних причин погіршення звуку – забруднення сіточки динаміка. Бруд не просто блокує звук, він виступає в ролі своєрідного екрану, який відображає звукові хвилі. В результаті ми не чуємо всієї повноти частот, замість басів з’являється тріск, а високі ноти не звучать чітко, як раніше.
Вирішення проблеми – чищення навушників та зарядного кейсу. Зарядні магніти добре притягують пил, через що заряджання триває довше. Один навушник може заряджатися швидше, ніж інший. Як же їх почистити?
- внутрішню частину зарядного кейсу акуратно протираємо сухою ватною паличкою;
- бруд з-під обода кришки обережно виймаємо дерев’яною зубочисткою. Використовувати металеві предмети не можна, тому що є ризик замикання контактів та пошкодження пластмаси;
- зовнішні поверхні навушників та футляра протріть ватною паличкою, трохи змоченою у спирті або перекису водню. Дивіться, щоб рідина не потрапила на контакти, щоб уникнути замикання;
- силіконові амбушюри (якщо вони є) необхідно зняти, щоб дістатися сіточки динаміка. Очищати сіточку потрібно з граничною обережністю м’якою щіткою або зубочисткою;
- приділіть увагу зарядному роз’єму. Якщо в ньому є бруд та пил, дуже обережно вичищаємо його зубочисткою.
Регулярне чищення навушників від вушної сірки – запорука гарного звучання.
Інші причини погіршення звуку
Розмагнітилися динаміки. Це трапляється з недорогими вкладками китайського виробництва. Коли динаміки розмагнічуються, поліпшити якість відтворення навряд чи вийде, тому що ремонт TWS навушників бюджетної категорії обійдеться дорожче за їхню початкову вартість.
Падіння ємності батареї. Кожен навушник укомплектований невеликою батареєю. При частому використанні її ємність постійно знижується. При низькому заряді навіть нові навушники звучать тихіше, а радіус дії сигналу Bluetooth зменшується. Єдиний вихід – частіше ставити їх на зарядку у футляр.
Пошкодження мембрани. Мембрана або дифузор у динамічних випромінювачах конструктивно захищена від пошкоджень, але якщо вкладиші недорогі, дифузор згодом ушкоджується, особливо якщо постійно вмикаєте посилення басів. Також якщо у навушників низький ступінь вологозахисту, волога та піт призводять до пошкодження мембрани.

Збилися налаштування еквалайзера. Подібне відбувається, при частих вимиканнях та перезапуску смартфона. На ПК або ноутбуках після оновлення ОС також можливий зліт налаштувань еквалайзера.
Людський фактор. Люди, які довго і часто слухають музику на максимальній гучності, завдають шкоди слуху. Через це здається, що звук став тихішим. Щоб уникнути подібної проблеми, не забувайте іноді відпочивати від пісень, перемикаючись на інші заняття.