Про те, що сума пенсійних виплат залежить від 2-х чинників — стажу роботи та персонального коефіцієнта, прив’язаного до різниці між середньою офіційною зарплатою по Україні, пише «НБН», посилаючись на роз’яснення профільного видання «На пенсії».
Зокрема, формула обчислення пенсії: допомога = усереднена зарплата на момент оформлення виплат, помножена на стаж, і знову помножена на персональний коефіцієнт.
Розміром середньої зарплати є показник середньої зарплати в нашій країні за 3 роки, що передували призначенню пенсійної допомоги, і з якої раніше були відраховані страхові внески.
Персональний коефіцієнт зарплати — сума співвідношень зарплати в певному місяці із середньою зарплатою по країні, що розраховується шляхом порівняння розміру одержуваної зарплати із сумою середньої зарплати за належний місяць. Сума коефіцієнтів зарплати ділиться на страховий стаж за місяці, прийняті до врахування при визначенні коефіцієнта зарплати.
Коефіцієнт страхового стажу — роки робочого стажу, помножені на величину оцінки 1 року страхового стажу і поділені на 12: накопичений стаж слід помножити на 0,01.
Як приклад можна розрахувати розмір допомоги для 3-х пенсіонерів з ідентичним стажем у 35 років, але з різними персональними коефіцієнтами, — 0,5, 1 і 3, зважаючи на те, що, відповідно до даних ПФУ, середня зарплата для розрахунку пенсійних виплат — 13 423,28 гривні:
- з коефіцієнтом у 0,5, пенсія становитиме 2 349 гривні;
- у 1 — 4 698 гривень;
- у 3 — 14 094 гривні.
Раніше наш інформаційний портал писав про те, за яких умов набуття трудового стажу при ранньому виході на пенсію буде вигідним.