Про те, чи можна прискорити процес розслідування цього розстрілу, пише «НБН», посилаючись на пояснення, озвучене заступником голови департаменту протидії злочинам, скоєним в умовах збройного конфлікту, Офісу Генпрокурора Тарасом Семківим, яке прозвучало в ефірі національного телемарафону на YouTube-каналі «ТСН».
За словами Семківа, відповідно до фактів інциденту, зокрема, відеосвідоцтва з розстрілом полонених військових українців, оперативно зареєстрували кримінальне провадження, і розслідування поки що не завершено, оскільки не припиняється з’ясування обставин, які можна побачити на кадрах. Крім того, проводиться розпізнання страчених осіб з особового складу ЗСУ, включно з перевіркою причетності певних загарбників до розстрілу українських військовополонених.
Правоохоронець додав, що достатньої інформації, яка б давала змогу ухвалювати конкретні процесуальні рішення в цьому провадженні, наразі немає, адже вся процедура відбувається не надто швидко — «правосуддя в Україні насправді тим і відрізняється від правосуддя у РФ» відсутністю поспішних висновків. Заступник голови департаменту протидії злочинам наголосив — у Генпрокуратурі обґрунтовують свої рішення виключно доказами, отриманими під час досудового розслідування.
Крім усього вищеописаного, Семків акцентував — верифікація фактів є складним і тривалим процесом, оскільки відповідні структури України не мають вільного доступу до територій, де потенційно могли бути скоєні військові злочини, вивчаючи місця інцидентів з БПЛА.
Раніше ми писали про те, що в ГУР висловлювалися про «героя», який наказав розстріляти полонених захисників біля Кринок.