Як інформує «НБН» із посиланням на матеріал «Інтерфакс-Україна», від президента Володимира Зеленського пролунало попередження — наша держава не може бути відповідальною за інциденти, які, можливо, відбудуться 9 травня в Москві на параді, куди РФ запросила іноземних гостей.
Виходячи зі слів Зеленського, оскільки Кремль у змозі самостійно здійснювати щодо таких гостей будь-який тип сумнівних дій, і потенційно готовий перекласти провину за різні нестандартні ситуації на Київ, українська сторона, своєю чергою, не несе відповідальності за те, що, можливо, трапиться в країні-агресорі.
Гарант додав — російські структури пообіцяли гарантувати безпеку країнам-учасницям параду, і тому Україна жодних гарантій давати не має наміру, бо не знає, що РФ «буде робити в ці дати». Президент наголосив — ідеться про підпали, підриви та ідентичні теракти, провину за які, традиційно, покладуть на Україну.
Зеленський резюмував:
Ми не рекомендуємо вам [країнам-учасницям параду] з точки зору безпеки відвідувати РФ. А якщо ви це робите — не питайте нас. Це ваше особисте рішення.
Раніше ми писали про те, що ФСБ готує масштабні «українські» теракти у РФ на 9 травня.