Як інформує «НБН» з посиланням на сторінку ГУ Державної податкової служби України (ДПС) в Херсонській області, Автономній Республіці Крим та Севастополі, вищеописане правило поширюється і на ті випадки, коли кошти зараховуються не на підприємницький, а на особистий банківський рахунок, відкритий для власних потреб.
Зокрема, якщо за реалізовані товари/виконані роботи/надані послуги гроші надходять на поточний рахунок, не призначений для ведення підприємницької діяльності, такі кошти повинні бути відображені:
- у податковому обліку доходів (для ФОП, які не є платниками податку на додану вартість/ПДВ) або в ідентичному документі, що враховує доходи та витрати (для тих, хто зареєстрований платником ПДВ);
- у податковій декларації ФОП-платника єдиного податку, за той звітний (податковий) період, в якому надходження коштів фактично відбулося.
Також, нормами чинного законодавства заборонено використовувати особисті рахунки фізичної особи для проведення операцій, пов’язаних зі здійсненням підприємницької діяльності. Це стосується всіх ФОП на єдиному податку 1-3 груп. Для ведення бізнесу необхідно відкрити підприємницький рахунок, що дозволяє забезпечувати прозорість фіноперацій і коректне податкове адміністрування.
Раніше ми писали про те, чи необхідно ФОП сплачувати військовий збір під час відпустки або лікарняного.