Як позбавитися головного болю, якщо немає ліків під рукою: поради сімейного лікаря

Сімейний лікар Христина Авраменко розповіла, що зазвичай головний біль відчувається як здавлювання в ділянці голови і може виникати з різних причин – від особливостей організму до зовнішніх факторів. Медик розповіла, як допомогти собі у такому випадку, якщо під рукою немає ліків.

Головний біль

Головний біль. Фото – sechenov.ru

У своєму блозі в Instagram фахівець розповіла, що найчастіше головний біль є самостійним захворюванням, але трапляються випадки, коли він є симптомом іншої хвороби, наприклад травм або інфекцій, інформує «НБН».

За словами Авраменко, найпоширенішими типами є головний біль напруги та мігрень, останній має спадкову основу, крім того, частіше від нього страждають жінки, ніж чоловіки.

Якщо у вас під рукою немає лікарських засобів, для лікування головного болю напруги можуть допомогти теплий душ, масаж, активність або прогулянка на свіжому повітрі. За наявності аптечки, пошукайте в ній ібупрофен, парацетамол або прийміть комбінацію зі знеболюючих з кофеїном.

Щоб позбавитися мігрені медик рекомендує лягти в тихій, темній і прохолодній кімнаті. При такому головному болю все ж таки важливо роздобути ліки і приймати їх у кілька етапів. Перша ланка – ібупрофен, парацетамол, комбінації знеболювальних з кофеїном або триптаном, друга, при необхідності, – ерготамін і протинудотні.

Раніше лікар-нутриціолог розповіла, чому не можна безконтрольно приймати вітаміни та БАДИ і чим небезпечний їх надлишок в організмі.

Exit mobile version