Як зберігати витримку та самовладання під час ракетних ударів: рекомендації військового психолога

Військовий психолог Наталія Зарецька розповіла, що робити українцям, щоб зберегти витримку та самовладання в умовах масових повітряних атак та інших викликів війни.

Як реагувати без паніки на загрози під час війни

Як реагувати без паніки на загрози під час війни. Фото – informator.ua

У корисній інструкції для українців Зарецька зазначає, що війна триває і обстріли повторюватимуться, тому громадянам важливо бути готовими відреагувати на загрози без паніки, інформує «НБН» із посиланням на Telegram-канал МОЗ.

Фахівець порадила завжди мати напоготові тривожний рюкзак, свій для кожного члена сім’ї, регулярно переглядати його та поповнювати. Важливо заздалегідь продумати та вивчити евакуаційні марштрути, залежно від місць, де ви можете перебувати. Уважно стежте за повідомленнями і при сигналі тривоги одразу йдіть в укриття.

За словами психолога, не варто блокувати свої емоції, дозвольте собі їх відчувати та проявляти, щоб розвантажити психіку. Переживати страх – це нормально, але пам’ятайте, що ця емоція має працювати на вас. Зарецька зазначає, що важливо не ігнорувати сигнали психіки та вчасно звернутися за допомогою до кваліфікованого фахівця.

Експерт радить ставитися до випробувань, як до досвіду, який сприяє особистому зростанню. Важливо пам’ятати, що з початком війни життя не зникає, а змінюється, тому не варто відкладати його на потім, дбайте про себе та інших у кожному моменті.

Раніше психолог Юлія Ворман пояснила, чому алкоголь не допоможе позбутися тривоги, а навпаки посилить стан сильного занепокоєння.

Exit mobile version