Про те, чому краще не розчісувати місце укусу, і чим можна вгамувати сильний свербіж, пише «НБН», посилаючись на експертну думку профільного порталу Mayo Clinic.
Для основної маси людей, комарині укуси не становлять серйозної небезпеки, і нормальною реакцією є поява невеликої припухлості та легкого свербіння, що розвиваються протягом 20 хвилин після укусу. Менш ніж за 24 години на цьому місці залишається лише щільна червона плямочка, і якщо її не турбувати, то свербіж зникне сам.
Утім, для пришвидшення темпів загоєння, за умови невеликого свербежу, можна докласти до шкіри холодний компрес — це або волога тканина, або обгорнутий рушником пакет із льодом: за 10 хвилин неприємні відчуття зникнуть. У ситуації, коли витерпіти свербіж не видається можливим, слід застосувати засіб від укусів, нанісши його на чисту шкіру, попередньо промивши місце укусу теплою водою з милом, або протерши шкіру вологою антисептичною серветкою. Ідеальним варіантом рішення, як для дітей, так і для дорослих, стане крем або лосьйон, що містять каламін або гідрокортизон (дітям до 2-х років остання речовина протипоказана).
Також у «Центрі контролю і профілактики захворювань США» рекомендують використовувати пасту з харчової соди, якщо нічого іншого під рукою не виявилося: столову ложку соди необхідно перемішати з водою до загущеного стану, після чого обробити місце укусу, зачекати 10 хвилин і змити струменем води (періодичність — кілька разів протягом дня).
Але якщо вищеописані місцеві засоби не дали позитивного ефекту, і укус продовжує свербіти, можна прийняти антигістамінний препарат.
Зазначимо, що якщо не торкатися місця укусу, подразнення загоїться за 3-4 дні, але набряк може протриматися до 7 днів. У разі, якщо в розчесане місце потрапили мікроби, і воно болить, почервоніло, мокне або з’явився нарив — для курсу лікування можуть знадобитися антибактеріальні мазі, за призначенням яких краще звернутися до лікаря.
Раніше ми писали про те, що психотерапевт розповіла, як проблеми зі сном впливають на ментальне здоров’я українців.