Як інформує «НБН» із посиланням на матеріал «Економічної правди», новою американо-українською угодою передбачено створення спільного комерційно-інвестиційного Фонду реконструкції, в якому 100 відсотків контролюватимуть США, а Україна — наповнюватиме його коштами (2/3 надходжень).
Цей тип Фонду передбачається поповнювати відрахуваннями 50-відсоткового прибутку від вільних українських мінеральних і нафтогазових ресурсів, і щонайменше 66 відсотків — з тимчасово захоплених РФ (без урахування фактичних витрат), а гроші пообіцяли переспрямовувати на реінвестування економічної сфери України (видобувного та переробного сектору, критично-важливої інфраструктури, морпортів та іншого).
Період внесків України до Фонду не обмежений часовими рамками, а тільки сумою, про яку домовляться уряди (судячи з усього — 500 млрд доларів). Також, уся некредитна фіндопомога Вашингтона, що надається Києву після підписання угоди, збільшить внески з українських джерел.
Домовленість про створення Фонду не заважатиме виконанню інших міжнародних зобов’язань, узятих Україною, включно з майбутньою інтеграцією в ЄС або інші блоки.
Слід зазначити, що Київ спробував висунути у відповідь Вашингтону вимоги, що стосуються посилення військової підтримки, а також надання післявоєнних гарантій безпеки, але новим документом не передбачено «ні того, ні іншого».
Раніше ми писали про те, що США погрожували відключити Starlink в Україні через непідписання угоди щодо корисних копалин.