Про те, чому Росздравнадзор може віддати подібне розпорядження, і як це позначиться на медтехніці, пише «НБН» з посиланням на російське видання «КомерсантЪ».
Зокрема, російське відомство заздалегідь побоюється введення нового пакету санкційних заходів проти сфери охорони здоров’я РФ, яка поки що не порушена обмеженнями. Викликано це тим, що основна маса високотехнологічної медтехніки в російських лікарнях та клініках зроблена в інших, більш розвинених країнах, і, природно, має своєчасно вивозитися для ремонту за кордон.
Наприклад, основні компанії-виробники рентгенівських трубок знаходяться в Нідерландах, Німеччині, США та Японії, і після введення оновленого санкційного пакета, співпраця з ними виявиться неможливою. Що може яскраво показати на «перспективи» довгострокової роботи будь-якого обладнання у РФ — влітку 2022 року швейцарський виробник апаратів для вентиляції легень вже відмовив в обслуговуванні поставлених до Росії ШВЛ.
Зазначимо, що навесні 2022-го Кремль теж заборонив вивезення з РФ переліку товарів, включаючи медтехніку. Нібито компанії зможуть оформити тимчасовий дозвіл на вивіз із РФ медтехніки для ремонту пізніше. Втім, повернення медобладнання до Росії ускладнюється тим, що, якщо відновлення медтехніки вимагатиме комплектуючих, які потрапляють до категорії товарів подвійного призначення, таких як чіпи, ремонт вже стає малоймовірним.
Передбачається, що уникнути ризиків неповернення пристроїв можна, якщо допустити до використання в ремонті та обслуговуванні медтехніки в комплектуючих, не передбачених компанією-виробником, без відправки обладнання на «батьківщину».
Можливо, що в несертифікованих сервісних центрах РФ і нададуть певні стандартні деталі, але високотехнологічне обслуговування, яке включає унікальні елементи, технологія створення яких є тільки у компанії-виробника, на жаль, недоступне, а на «зворотну розробку», як це роблять у Китаї, схоже, піде кілька десятків років
Раніше ми писали, що Володимир Зеленський запровадив санкцію РНБО України проти двох сотень росіян.