Аналітики ISW у своєму звіті цитують українського військового оглядача Костянтина Машовця. Експерт припустив, що російські окупаційні сили намагаються вийти із позиційної війни, відновивши маневрені дії на фронті за допомогою радянської теорії глибоких операцій, інформує «НБН».
В Інституті вивчення війни розповіли, що теорію глибокої операції розробили у Радянському Союзі у 1920-1930 роках для відновлення маневреної війни. Концепція передбачає атаки на фронті та на тил противника із застосуванням артилерії та авіації для проникнення в його оборонні рубежі.
Експерти пишуть, що ключові оперативні принципи цієї теорії, як і раніше, діють у сучасній війні, тому до цієї концепції можуть вдатися як росіяни, так і ЗСУ, якщо Захід забезпечить захисників необхідними ресурсами.
За словами Машовця, армія Путіна намагається застосувати теорію глибокої операції, проте поки що їхні зусилля не дають результатів, які передбачає ця теорія. Зокрема, загарбники не можуть реалізувати свій план через технологічний паритет із ЗСУ.
В ISW зазначають, що армія України у середньостроковій перспективі може втратити поточні переваги на фронті, якщо США та інші союзники Києва передчасно припинять надавати військову допомогу країні.
Раніше в Інституті вивчення війни назвали терміни, в які Україна може зіткнутися із нестачею ракет для ППО.