Про те, які зараз в Україні діють правила, що стосуються грошових переказів, пише «НБН», посилаючись на пояснення юриста Анни Златіної, опубліковане виданням «Факти».
Насамперед, слід знати, що фінструктури, за результатами фінансового моніторингу, можуть заблокувати рахунки клієнтів — згідно з чинними нормами законодавства України, під відстеження підпадають грошові операції на більш ніж 400 000 гривень (при одноразовій транзакції). Таким чином, поки що відсутня необхідність у проходженні процедури ідентифікації персони, якщо сума не перевищує 5 000 гривень. Але й тут існують певні тонкощі — деякі регулярні надходження на банківську картку все ж можуть перевірити.
Наприклад, у «Приват24» допускається надсилати лише 29 900 гривень на рахунок в іншому банку, у «Монобанку» ліміту взагалі немає, а в інших універсальних сервісах України введено ліміт на одноразовий розмір перерахування — 25 000 гривень, незалежно від фінустанови одержувача.
Зазначимо, що підозріла операція для будь-якого банку, це:
- грошовий переказ, здійснений із прикордонних населених пунктів, на рахунок одержувача, який проживає в іншій області України;
- однакові й постійно здійснювані суми перерахувань, від 500 гривень, але більше, ніж 10 разів на день;
- висока щодобова кількість переказів — від 30 транзакцій;
- надходження коштів від безлічі контрагентів з різних регіонів нашої країни;
- перерахування, що здійснюються з РФ або РБ.
Раніше ми писали про те, що в Україні контролюватимуть внесення готівкових коштів на банківські картки за допомогою терміналів, починаючи з 1-го серпня.