Про те, як функціонує українська ППО, а також як ворожим дронам-камікадзе вдається «просочуватися» на територію нашої держави, а не «приземлятися» одразу після перетину кордонів, пише «НБН», посилаючись на інформацію, озвучену спікером Повітряних Сил ЗСУ полковником Юрієм Ігнатом в ефірі YouTube-каналу «Фокус».
За словами Ігната, практично всі ударні БПЛА слідують маршрутами, заздалегідь прокладеними російськими операторами, зокрема, ховаючись у складках місцевості, водночас такі шляхи регулярно коригуються. Крім того, слід врахувати, що українські кордони мають протяжність у 2 500 кілометрів, і «Герані2-Шахеди» можуть проникнути з будь-якої точки повітряного простору, обираючи маршрути, які не дають змоги їх своєчасно перехопити.
Втім, завдяки тому, що мобільні вогневі групи мають на озброєнні великокаліберні кулемети, зенітні гармати та ПЗРК, домінуючу частину ворожих цілей, що «просочилися», вдається ліквідувати.
Речник Повітряних Сил додав, що розосереджувати засоби ППО, розмістивши їх подалі від міст, — не є фактично можливим, оскільки в цій ситуації збільшується зона, яка ефективно охоплює радіус ураження цілей.
Гнат акцентував:
Треба захистити не поле, а людей у містах-мільйонниках, де й зосереджені основні об’єкти, які ворог бажає знищити.
Раніше ми писали про те, що у Повітряних Силах повідомляли, які об’єкти в Україні прикривають «гібридними» системами ППО.