Як інформує «НБН» із посиланням на офіційну сторінку Південного міжрегіонального управління Державної податкової служби України (ДПС) з роботи з великими платниками податків, закрити заборгованість з ЄСВ за рахунок переплати з інших податків і зборів не є можливим з передбачуваних причин.
Як стало відомо, така відповідь ґрунтується на нормах Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Згідно з частинами 2 і 3 статті 8, єдиний внесок не входить до системи оподаткування, а кошти, що надійшли, не можуть зараховуватися до держбюджету або місцевих ідентичних фондів, а також не використовуються на інші цілі, крім зазначених у законодавстві.
Також, частина 7 статті 9 Закону № 2464 визначає, що ЄСВ сплачується тільки в безготівковій формі — з рахунку платника або через єдиний рахунок.
Крім того, як зазначено в пункті 1.1 статті 1 «Податкового кодексу України», цей документ регулює лише відносини у сфері податків і зборів, до якої ЄСВ не входить. Отже, немає правових підстав використовувати переплачені суми з податків для погашення боргів з ЄСВ — ці кошти не можна перенаправити.
Таким чином, попри потенційну переплату за іншими зобов’язаннями, заборгованість з ЄСВ може бути погашена тільки цілеспрямованим платежем, а не шляхом взаємозаліку.
Раніше ми писали про те, що в Держстаті повідомляли, як підвищення акцизів в Україні вплинуло на вартість сигарет і алкоголю.