Як інформує «НБН» з посиланням на свіжу аналітику, оприлюднену Національним банком України (НБУ), попри поступове зниження інфляційного тиску порівняно з піковими показниками весни, очікування в діловому середовищі залишаються песимістичними. Ні представники бізнесу, ні банкіри, ні населення не розраховують на падіння рівня споживчих цін нижче 10 відсотків найближчим часом.
Зокрема, у липні банки переглянули свої прогнози: тепер вони очікують інфляцію на рівні 11,6 відсотка протягом наступних 12 місяців, тоді як у квітні цей показник становив 9,8 відсотка.
Населення також висловило більше занепокоєння: за підсумками червня інфляційні очікування зросли до 10,8 відсотка, порівняно з 10,2 відсотка місяцем раніше.
Фінансові експерти, навпаки, стали оптимістичнішими: у липні вони поліпшили свій прогноз до 7,5 відсотка, тоді як у травні очікували інфляцію на рівні 7,9 відсотка.
Керівники українських підприємств у травні закладали у свої оцінки інфляцію на рівні 10,9 відсотка (у лютому — 11,5 відсотка).
При цьому, в НБУ вважають, що темп інфляції досяг максимуму в травні, і в червні почав знижуватися, як і прогнозував банк-регулятор. Проте загальний показник інфляції виявився вищим за квітневий макроекономічний прогноз, насамперед через несприятливі погодні умови, і з другої половини 2025 року очікується подальше уповільнення зростання споживчих цін.

Раніше ми писали про те, скільки українських пенсіонерів отримують менше прожиткового мінімуму.