Про те, що трохи більше 30 відсотків громадян України, які опинилися в ЄС після початку війни, роздумують про швидке повернення додому, пише «НБН», посилаючись на дані соціологічного дослідження, проведеного Мережею захисту національних інтересів ANTS, озвучені старшою експерткою проєкту «Дослідження діаспори та тимчасово переміщених осіб» Катериною Мусієнко, та розміщені в Telegram-каналі «Military Media Center».
Як стало відомо, щонайменше 50 відсотків українців, які виїхали до ЄС 2022 року й отримали «захист» у країні перебування (не статус біженця), страждають на психологічні проблеми, — фрустрацію, розгубленість, депресію і втрату сну, що не дає їм можливості повноцінно інтегруватися в новий соціум. Аналогічний відсоток респондентів не зміг отримати роботу через бюрократичні проблеми/незнання мови (лише 60 відсотків сказали — не вчили іноземну мову/тільки почали освоювати).
Варто зазначити, що думка опитаних українців доволі неоднорідна: 30 відсотків осіб, які не отримали статусу біженця, а лише перебувають під захистом, готові повернутися додому, і стільки ж іще не визначилися із зазначеним рішенням.
Зокрема, опитані обґрунтовано вважають: повернення можливе за умови, якщо в Україні з’являться робочі місця, уряд надасть допомогу з відновленням або ремонтом зруйнованого житла, і, насамперед, забезпечить необхідну безпеку.
Раніше ми писали про те, чи покладають українці відповідальність за корупцію у військових адміністраціях та уряді на главу держави Володимира Зеленського.